Če je naš življenjski slog pretežno sedeč, spremlja pa ga neuravnotežena prehrana, se hitro zgodi, da se naša prebava poleni. Večkrat lahko večkrat pride tudi do zaprtja. Pri tem nam lahko pomaga suho sadje, ki je odličen spodbujevalec prebave. Pri tem naj izpostavimo suha jabolka. Suhi jabolčni krhlji razstrupljajo prebavila in v črevesju ustvarijo podlago za rast dobrih mikroorganizmov ter zavirajo rast neugodnih mikroorganizmov. Suha jabolka lažje prebavimo v primerjavi s svežimi.
Zelo znano sadje za spodbujanje prebave so suhe slive pa tudi dateljni. Kaj je takega v suhih slivah, da so jih za pospeševanje prebave uporabljale že naše babice in generacije pred njimi? V zadnjem času je bilo znanstveno potrjeno, da se v njih nahaja visoka koncentracija polialkohola sorbitola, ki učinkuje kot naravno odvajalo, ter prehranskih vlaknin, ki spodbujajo metabolizem. Če imate težave s prebavo, vam vsekakor lahko pomaga suho sadje. Da bi začutili olajšanje, je dovolj, če pojeste sto gramov posušenih sliv.
Posušeno sadje je tudi odličen posladek. Zakaj bi posegali bo torticah, bombonih, pralinejih ali čokoladicah, ko pa si lahko privoščite izjemno zdrav in povsem naraven posladek brez dodanih umetnih sladkorjev? Suho sadje je zelo aromatično in sladko, saj vsebuje naravne sadne sladkorje. Ti nas dodatno oskrbijo z energijo, zato lahko vrečko suhega sadja pojemo namesto drage energijske ploščice. Po sušenju sadja se v slednjem ne ohrani veliko vitaminov, a v njem ostane veliko zdravju koristnih antioksidantov in vlaknin.
Posušeno sadje je nadvse priljubljeno tudi zato, ker je prenosno. Pri sebi ga imate lahko kadar koli – v službi, na potovanju, pri nakupovanju, mes sprehajanjem itd. Suho sadje je še posebej priporočljivo uživati v jesensko-zimskem času, ko je zunaj bolj vlažno in hladno. Uživanje te vrste sadja telesu namreč ne prija v poletnih mesecih, ko imamo raje hrano z večjo vsebnostjo vode.